„1Partner LT“: išaugusios palūkanos būsto segmento nesugriovė, bet neapibrėžtumo lieka | Verslo žinios

Kovą didžiausias butų kainų augimas antrinėje rinkoje nuo metų pradžios fiksuotas pietinėje Klaipėdos dalyje, arčiau centro (1,9%), mažėjimas – šiaurinėje Kauno ir Klaipėdos dalyse (0,1%), skelbia nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „1Partner LT“.

Įmonės duomenimis, kovą, palyginti su vasariu, Vilniuje vidutinė butų kaina didėjo 0,7%, Kaune – 0,1%, o Klaipėdoje –0,4%.

Per metus Vilniuje butai antrinėje rinkoje vidutiniškai brango 6,4%, iki 1.971 Eur/kv. m, Kaune – 3,5%, iki 1.308 Eur/kv. m, Klaipėdoje – 3%, iki 1.259 Eur/kv. m.

Pasak Viktoro Račkovskio, „1Partner LT“ direktoriaus, pavasarį būsto segmentas demonstruoja atsigavimo ženklus.

„Sudaryta gerokai daugiau sandorių nei sausį ar vasarį. Greičiausiai kovas būtų buvęs dar aktyvesnis, jei ne nedidelis šokas, kilęs JAV po „Silicon Valley Bank“ bankroto. Kita vertus, mūsų rinka parodė tvirtą atsparumą ir nusiteikimą grįžti į sau labiau įprastą ritmą“, – pranešime cituojamas jis.

V. Račkovskis kainų didėjimą vadina išaugusio sandorių skaičiaus pasekme.

„Taip pat galima konstatuoti, kad pakilusios palūkanos rinkos nesugriovė, o ją tik kiek atvėsino. Visgi, neapibrėžtumas, kiek dar Europos Centrinis Bankas jas kels ir kaip tai paveiks būsto segmentą ateityje – išlieka“, – teigia jis.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Evelina Povilaitytė

Nuotrauka Vladimiro Ivanovo (VŽ): Viktoras Račkovskis, „1Partner LT“ direktorius.

Šaltinis: vz.lt