„1Partner LT“ | Lietuvos žinios

Rugpjūtį didžiausias butų kainos augimas nuo metų pradžios fiksuotas sostinės Pilaitėje (12,6%), mažiausias – Klaipėdos senos statybos rajonuose toliau nuo centro (0,3%), skelbia nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „1Partner LT“.

Įmonės duomenimis, rugpjūtį, palyginti su liepa, Vilniuje vidutinė butų kaina sumažėjo 0,4%, Kaune – didėjo 0,6%, o Klaipėdoje – mažėjo 0,1%.

Per metus Vilniuje vidutiniškai butai brango 13,5%, Kaune – 11,1%, Klaipėdoje – 6,6%.

Pasak Viktoro Račkovskio, „1Partner LT“ direktoriaus, Vilniuje mažėjo kainos senos statybos mikrorajonuose, nors šiaurinėje miesto dalyje, kurioje dominuoja naujesnės statybos butai, kainų augimo kreivė išliko teigiama.

„Kol kas anksti vertinti, ar tai ilgalaikė tendencija ar tik momentinis sumažėjimas, bet kol kas atrodo, kad vilniečiai galbūt kiek išsigando artėjančio šildymo sezono – veikiausiai senų butų pardavėjai buvo linkę daryti nuolaidas ir paskubinti pardavimo procesą“, – pranešime cituojamas V. Račkovskis.

Kaune ir Klaipėdoje butų kainos buvo linkusios išlaikyti iki šiol įprastą augimo kryptį ir tokių pokyčių, kaip sostinėje, kol kas nėra, priduria jis.

„Kita vertus, Kaune ir Klaipėdoje šilumos ūkis yra geresnėje situacijoje, gal ir gyventojai į viską bent jau kol kas žiūri ramiau“, – teigia V. Račkovskis.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Linas Blekaitis

Nuotrauka Juditos Grigelytės (VŽ): Viktoras Račkovskis, UAB „Centro kubas nekilnojamasis turtas“ direktorius.

Šaltinis: vz.lt