„1Partner LT“: Vilniuje ir Kaune antrinės butų rinkos aktyvumas sugrįžo į įprastą lygį | Verslo žinios

Rugpjūtį, palyginti su liepa, antrinėje rinkoje butai daugiausia brango pietinėse Vilniaus bei Klaipėdos dalyse (po 0,6%), labiausiai pigo – Kauno vakarinėje dalyje (1,3%) ir sostinės miegamuosiuose rajonuose bei Pilaitėje (po 1%), skelbia nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „1Partner LT“.

Įmonės duomenimis, per mėnesį Vilniuje butai atpigo 0,5%, Kaune – 0,8%, tuo metu Klaipėdoje – pabrango 0,8%.

Per metus Vilniuje butai antrinėje rinkoje vidutiniškai brango 1%, iki 1.958 Eur/kv. m, Klaipėdoje – 1,3%, iki 1.259 Eur/kv. m, Kaune pigo 1,9%, iki 1.291 Eur/kv. m.

Pasak Viktoro Račkovskio, „1Partner LT“ direktoriaus, rugpjūtį Vilniuje ir Kaune butų segmento aktyvumas sugrįžo į įprastą šių metų lygį ir išlipo iš duobės, fiksuotos liepą.

„Kadangi šiuose miestuose stebima didesnė kainų korekcija, galima daryti prielaidą, kad greičiausiai pardavėjai buvo lankstesni derybose ir tai lėmė gausesnius sandorių skaičius. Šiame būsto rinkos sulėtėjimo cikle jau ne kartą teko stebėti situacijas, kai po kainų korekcijų ir didesnio sandorių skaičiaus antrinėje butų rinkoje, eina keletas ramesnių ir stabilesnių mėnesių. Tikėtina, kad panašus scenarijus susiklostys ir šįkart“, – mano jis.

Visgi V. Račkovskis sako, kad kiek kitokia situacija yra Klaipėdoje, kur rugpjūtį butų antrinėje rinkoje buvo parduota 11% mažiau nei liepą.

„Taip susiklostė greičiausiai dėl to, jog pardavėjai nebuvo linkę mažinti kainų. Tikėtina, kad uostamiestyje būsto pardavėjai bus priversti kiek peržiūrėti kainų lūkesčius, tam kad rinkos aktyvumas grįžtų į įprastą lygį“, – teigia „1Partner LT“ direktorius.

Butų kainų pokyčiai 2023 m. liepa

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Kamilė Gineikaitė

Nuotrauka Vladimiro Ivanovo (VŽ): Viktoras Račkovskis, „1Partner LT“ direktorius.

Šaltinis: vz.lt