Bankai įjungė stabdį: gyventojų prašo didesnio įnašo, kelia maržas, kritiškiau vertina paraiškas | 15min.lt apžvalga

Viktorija Karsokaitė | NT žurnalistė | 15min.lt

Šalyje įvedus karantiną ir daliai verslo šakų apskritai uždraudus dirbti, šalies bankai pradėjo atidžiau vertinti būsto paskolų prašytojus. Brokeriai pasakoja, kad daliai padidėjo ir pradinio įnašo reikalavimai, kyla palūkanų maržos, o nuo viruso labiausiai nukentėjusiems apie paskolą nereikėtų net svajoti.
Neįvardyta būti paprašiusi brokerė 15min pasakojo, kad vieni jos klientai susidūrė su didžiule problema. Prieš karantiną bankas sutiko suteikti paskolą su 15 proc. pradiniu įnašu, tačiau dabar staiga pareikalavo prisidėti daugiau. „Nežinom, kaip elgtis, nes patys klientai nėra tiek pinigų pasirūpinę, jiems reikėtų papildomai primokėti 10–20 tūkst. eurų. Dar nesame iki galo gavę bankų atsakymo. Yra daug pakibusių klausimų, kaip reikėtų elgtis šią dieną“, – kalbėjo ji.

Kaip ji sakė, dar plaukų niekas nesirauna, tačiau rinka lyg ant adatų. „Visi patiria didelį stresą. Tiek klientai, kad negauna paskolų, tiek statytojai, kad negauna pinigų, tiek ir aš kaip brokerė. Aš neuždirbsiu pinigų, jei neįvyks sandoris, statytojas, nes negaus pinigų ir turi namą su kažko įranga, o kas negauna paskolos šiuo metu, sėdi kaip ant adatų“, – pasakojo ji.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

 

Nuotrauka: 123rf.com nuotr. / Karantinas / 15min.lt