„Inreal“: gali kilti dar vienas būsto rinkos disbalansas

Gegužę, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, Vilniuje pirminės rinkos butų pardavimai mažėjo 68%, Kaune augo 98%, o Klaipėdoje mažėjo 92%, skelbia nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Inreal“.

Jos duomenimis, Vilniuje per praėjusį mėnesį susitarta dėl 209, Kaune – dėl 103, o Klaipėdoje – dėl 2 naujų butų įsigijimo. Sostinėje nutraukti 21, Kaune – 18, o Klaipėdoje 8 sandoriai.

Įvertinus korekciją, mėnesinis pardavimo apimties mažėjimas Vilniuje siekė 28%, Kaune pardavimai augo 140%, o Klaipėdoje mažėjo 88%.

VŽ atkreipia dėmesį, jog 2021 m. šalies didžiuosiuose miestuose fiksuoti rekordiniai naujų būstų pardavimai.

„Gyventojų skaičiui augant, kyla fundamentalus naujo būsto poreikis. Jis sunkiai patenkinamas mažėjant rinkos aktyvumui,  todėl turės būti kompensuotas vėliau. Šis kompensavimas gali sukelti dar vienos „atšokusios spyruoklės“ efektą ir dar vieną rinkos disbalansą. Tokia aplinka NT plėtrai nėra naudinga“, – pranešime teigia Tomas Sovijus Kvainickas, „Inreal“ investicijų ir analizės vadovas.

Anot jo, pardavimų augimas Kaune iliustruoja, kaip teigiamas gyventojų pokytis bei pakankama pasiūla gali formuoti augančio aktyvumo tendenciją, nors kiti veiksniai esą rinką veikia priešinga kryptimi.

„Kalbant apie rinkos tendencijas, reikia aiškiai suvokti, kad būtent NT vystytojai yra tie, kuriems rinkos tvarumas – vienas svarbiausių tikslų“, – priduria jis.

 

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Lukas Blekaitis

Nuotrauka Juditos Grigelytės (VŽ) : Tomas Sovijus Kvainickas, „Inreal“ grupės investicijų ir analizės vadovas.

Šaltinis: vz.lt