„Inreal“: kainų augimas mažina vidutinį įsigyjamo būsto plotą | Verslo žinios

Lapkritį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Vilniuje pirminės rinkos būstų pardavimai menko 8%, Kaune – 12%, o Klaipėdoje – 15%, skelbia nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Inreal“.

Jos duomenimis, Vilniuje per praėjusį mėnesį susitarta dėl 451, Kaune – dėl 85, o Klaipėdoje – dėl 17 naujų būstų (įskaitant butus, apartamentus, loftus ir kotedžus) įsigijimo. Sostinėje nutraukti 15, Kaune – 7, Klaipėdoje – 1 sandoris.

Palyginti su šių metų spaliu, Vilniuje pardavimai nepakito, Kaune didėjo 55%, Klaipėdoje – sumažėjo 15%.

„Sostinės naujų būstų rinkos rezultatai lapkritį atitinka paskutinių 6 mėnesių vidurkį. Galima sakyti, kad pardavimai lapkritį pasiekė centrinį „švytuoklės“ tašką“, – pranešime cituojamas Tomas Sovijus Kvainickas, „Inreal“ grupės investicijų ir analizės vadovas.

Daugiausia susitarimų sudaryta vidutinės (50%) bei ekonominės (30%) klasių segmentuose. Pasak T. S. Kvainicko, lapkritis ypatingas tuo, kad vos antrą kartą šiais metais nauja pasiūla viršijo pardavimų rezultatus.

„Rinkoje sumažėjo ekonominės klasės ir padaugėjo vidutinės klasės būstų“, – priduria jis.

Vis dėlto panašu, kad pardavimai vystytojams yra priimtini, todėl stebimas tolesnis, nors ir nedidelis, kainų augimas, teigia ekspertas.

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Šaltinis: vz.lt

Nuotrauka: Juditos Grigelytės (VŽ)