„Inreal“: Vilniaus pirminė būsto rinka 2024 m. pradeda su teigiamu impulsu | Verslo žinios

Gruodį, palyginti su atitinkamu mėnesiu 2022 m., Vilniuje pirminės rinkos būstų pardavimai didėjo 66%, Kaune augo daugiau kaip dukart, Klaipėdoje – septynis kartus, skelbia nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Inreal“.

Jos duomenims, Vilniuje per praėjusį mėnesį susitarta dėl 178, Kaune – dėl 57, o Klaipėdoje – dėl 14 naujų būstų (įskaitant butus, apartamentus, loftus ir kotedžus) įsigijimo. Sostinėje nutraukta 12 susitarimų, Kaune – du, Klaipėdoje – nė vienas.

Pasak Tomo Sovijaus Kvainicko, „Inreal“ investicijų ir analizės vadovo, Vilniuje 2023-iųjų rezultatas (2.189 pardavimai atėmus grąžintus butus) nusileido 2022 m., kai buvo parduoti 2.234 butai.

„Galima teigti, kad 2023 m. paskutinis ketvirtis sostinės pirminei būsto rinkai suteikė teigiamą impulsą 2024-iesiems“, – teigia jis.

Palyginti su lapkričiu, Vilniuje pardavimai padidėjo 21%, Kaune sumažėjo 42%, o Klaipėdoje – 50%.

„Inreal“ duomenimis, sostinėje per mėnesį ekonominės klasės būsto kaina nesikeitė ir liko 2.774 Eur/kv. m, vidutinės ir prestižinės klasės būstas brango 1%, atitinkamai iki 3.933 Eur/kv. m ir 5.425 Eur/kv. m.

Anot T. S. Kvainicko, skirtinguose segmentuose per metus kainos didėjo nuo 8% iki 28%.

„Esminę įtaką tam turėjo pokyčiai pasiūlos struktūroje, tai yra pigesni ar brangesni rinką papildantys arba parduodami būstai. Tuo metu vertinant konkrečių pasiūloje esančių objektų kainą, reikšmingi pokyčiai nefiksuoti“, – sako T. S. Kvainickas.

Jis aiškina, jog patrauklesnių projektų kainų augimą atsvėrė kituose projektuose taikomos akcijos pirkėjams prisivilioti.

Kainos Kaune gruodį, palyginti su lapkričiu, ekonominiame segmente padidėjo 2% ir siekė 1.903 Eur/kv. m, vidutiniame – 1% iki 2.805 Eur/kv. m, o prestižiniame liko ties 4.000 Eur/kv. m.

Per mėnesį būsto kainos uostamiestyje prestižiniame ir ekonominiame segmente nekito, o vidutiniame pabrango 1%. Ekonominio segmento būstas gruodį kainavo 1.754 Eur/kv. m, vidutinio – 2.614 Eur/kv. m, prestižinio – 6.796 Eur/kv. m.

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Kamilė Gineikaitė

Nuotrauka Juditos Grigelytės (VŽ): Tomas Sovijus Kvainickas, „Inreal“ grupės investicijų ir analizės vadovas.

Šaltinis: vz.lt