Įsiklausė: Statistikos departamentas pradėjo skelbti statybinių medžiagų kainas | Verslo žinios

Po nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų ir statybininkų kreipimosi į Statistikos departamentą, pastarasis pradėjo skelbti statybinių medžiagų kainų indeksą.

Verslo atstovai kiek anksčiau nuogąstavo, kad norėtų gauti „patikimą“ statistinę informaciją dėl statybų kainų, kurias būtų galima užtvirtinti rangos sutartyse.

„Šiuo metu kai kuria informacija abejojame ir norime išsiaiškinti metodiką, kaip skaičiuoja, iš kur jie gauna tokius rodiklius. Jei Statistikos departamentas galėtų teikti šią informaciją, tuomet būtų galima sutartyse numatyti tam tikrą atspirties tašką“, – teigė Dalius Gedvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas.

Anot jo, tai pagelbėtų indeksuojant sutartis, sprendžiant tarpusavio ginčus.

Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas, taip pat atkreipė dėmesį į poreikį turėti daugiau informacijos apie statybų kainas.

„Norime, kad būtų savaitiniai duomenys apie medžiagų kainų pokyčius, nes tai aktualu bendrovėms, kurios yra nusimačiusios indeksavimą sutartyse. Tai gal labiau aktualu dirbantiems su viešuoju sektoriumi, privačiame tokia priemonė taikoma rečiau“, – sakė M. Statulevičius.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Lukas Blekaitis

Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo (VŽ)

Šaltinis: vz.lt