Karas atgrasė būsto pirkėjus, plėtotojai vargsta skaičiuodami, kas laukia ateityje | Verslo žinios

Būsto pirkėjams karo pradžioje atsitraukus, pardavimai po truputį atsigauna, sako nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai. Tačiau įspėja, kad butų pardavimai gali išlikti mažesni, nes vystytojai neskubės jų pardavinėti.

Per šių metų pirmąjį ketvirtį daugiausia preliminarių sutarčių dėl butų skelbia sudariusi NT plėtros bendrovė „Omberg“ (135). 129 preliminarias sutartis pirmąjį ketvirtį sudarė „Hanner“, 85 – „Realco“ ir 74 – „Citus“. Tai bendrovių pateikti duomenys, kurių VŽ neturi galimybės nepriklausomai patikrinti.

Šis kovas – trečias iš eilės, atnešantis kardinalių permainų nekilnojamojo turto (NT) sektoriuje.

2020 m. kovą butų pardavimus įšaldė paskelbtas pirmasis karantinas, 2021 m. atsipalaidavusi spyruoklė juos iššovė į kone rekordines aukštumas, o 2022 m. kovą pasitiko štilis dėl neapibrėžtumo prasidėjus karui Ukrainoje.

Tai atsispindėjo ir plėtotojų pirmojo ketvirčio rezultatuose. Vystytojai tvirtina, kad nors baimės pirmosiomis savaitėmis buvo daug, pasitaikė ir nutrauktų preliminarių sutarčių, tačiau pirkėjai po truputį pas juos grįžta. Apie sutarčių nutraukimus plačiau VŽ skaitykite kitą savaitę.

Tiesa, kaip seksis užpildyti būsto pasiūlos skyles ateityje – neaišku, daug priklausys tiek nuo tolimesnės karo eigos, tiek nuo ekonominių faktorių.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Šaltinis: vz.lt

Nuotrauka (VŽ koliažas): Lukas Cicėnas, „Realco“ finansų direktorius, Mantas Galdikas, „Citus“ vadovas, Arvydas Avulis, „Hanner“ valdybos pirmininkas, Kęstutis Vanagas, statybų „YIT Lietuva“ vadovas, Edita Gudauskienė, „Omberg group“ Pardavimų ir klientų patirčių vadovė.