Kviečiame sudalyvauti Lietuvos banko vykdomoje reguliarioje NT rinkos ekspertų apklausoje

Kviečiame sudalyvauti Lietuvos banko vykdomoje reguliarioje nekilnojamojo turto (toliau NT) rinkos ekspertų apklausoje. Rezultatais su kiekvienu apklausos dalyviu bus pasidalinta tą pačią dieną, kai tik jie bus paviešinti. Apklausos rengėjai būtų labai dėkingi, jei klausimyną užpildytumėte iki kito penktadienio (rugpjūčio 14 d.) darbo dienos pabaigos. Norėdami pradėti apklausą, spragtelkite ant nuorodos: https://epsilon.escb.eu/limesurvey3/200616?newtest=Y&lang=lt

Apie apklausą:

Siekdamas gerinti Lietuvos NT rinkos stebėseną Lietuvos bankas du kartus per metus vykdo trumpas (apie 10-20 min. trunkančias) apklausas. Jose NT rinkos ekspertų prašoma pateikti savo ekspertinį vertinimą (darbo praktika pagrįstą nuomonę) apie standartinių NT objektų nuomos ir pardavimo kainas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tokio pobūdžio apklausa leis geriau įvertinti tikrąją dabartinę NT objektų kainą bei įvertinti rinkos dalyvių nuomonių sklaidos ribas. Apklausoje respondentai gali pasirinkti, kokiuose miestuose (Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje) ir kokio tipo (komercinio ar gyvenamosios paskirties) NT objektus vertins. Gauti rezultatai bus naudojami Lietuvos banko analizėse ir oficialiuose leidiniuose. Siekiant atsižvelgti į platų NT rinkos dalyvių nuomonių spektrą, apklausa yra siunčiama šiems rinkos dalyviams:

NT plėtotojams;
NT pardavėjams/brokeriams;
NT vertintojams;
NT statytojams;
NT valdytojams (tarp jų – į NT investuojantiems fondams);
Kredito įstaigoms

Svarbu! Apibendrinti apklausų rezultatai bus prieinami viešai, todėl NT rinkos dalyviams taip pat bus naudinga palyginti savo atliktus vertinimus su kitų NT rinkos ekspertų vertinimais.

Praėjusios apklausos rezultatai ir duomenys: https://www.lb.lt/lt/lfsb-apklausos-ir-apzvalgos#ex-1-1