Piešia naują NT rinkos Lietuvoje paveikslą: gyventojai dairosi į kitokius būstus nei anksčiau | Delfi.lt apžvalga

Justina Maciūnaitė | Delfi.lt

2020 m. gegužės 22 d.

Psichologai ir NT ekspertai sako, kad karantino laikotarpis yra ne tik socialinis, psichologinis iššūkis, bet ir parodo gyventojų poreikį turėti didesnį, komfortišką būstą. Kai kurie NT analitikai prognozuoja, kad atsižvelgiant į dabartines tendencijas, maži būstai taps nebepopuliarūs ir vis daugiau gyventojų kelsis į užmiestį, o kiti sako, kad tai – tik laikini pokyčiai. Kuo išties šiandien domisi gyventojai ir, ar mažus butus galėsime pamiršti?

Pastebi išaugusį erdvesnio būsto poreikį Karantinas didžiąją dalį Lietuvos gyventojų privertė dirbti nuotoliniu būdu, kaip niekad svarbi tapo papildoma erdvė ir tinkama darbo vieta namuose. Taip pat į namus persikėlė didžioji dalis pramogų, laisvalaikio, todėl būsto funkcijų sąrašas išsiplėtė. „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas virtualioje konferencijoje pažymėjo, jog darbas, laisvalaikis namuose parodė, kokią didelę reikšmę namuose turi erdvė ir komfortas. Tai, pasak jo, galimai padidins erdvesnio būsto paklausą. „Taip pat gali mažėti spūstys, nes daugės darbo iš namų, mažės kelionių iš užmiesčio į miestą, kai jame yra darbovietė, žmonės lengviau priims sprendimą kraustytis į užmiestį. Ir labiausiai nukentės mažo ploto būstas, pirktas nuomai. Nes turizmo sektorius dar greitai neatsigaus, trumpalaikės nuomos paklausa sumažės“, – aiškino ekonomistas.

Išties, NT ekspertai sako jaučiantys išaugusią didesnio būsto ar NT užmiestyje paklausą. NT bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Antanas Kišūnas sako, kad karantinas privertė žmones suprasti, kiek jiems iš tikrųjų svarbu būsto plotas ir komfortas.

„Žmonės suprato, kad būti karantine bute yra sunku, todėl padidėjo susidomėjimas nedideliais kotedžais, gyvenamosios paskirties. Taip pat buvo susiduriama su tokiomis situacijomis, kai žmonės neturi, kur leisti karantino, sunku mažame būste, todėl domėjosi ir domisi įsigyti NT ir poilsiui, ir karantinui“, – teigia A. Kišūnas. Anot pašnekovo, gyventojai taip pat domisi sodybomis, nedidelio ploto NT pajūryje: „Pajūris pasidarė patrauklus dėl to, kad žmonės suprato, jog šiais metais turbūt nepavyks išvažiuoti atostogauti į užsienį.“

Visą straipsnį skaitykite Delfi.lt portale ČIA.

Nuotrauka: Antanas Kišūnas | Ober-haus.lt