Plėtotojai apsipirko: planuoja statyti tūkstančius butų, investuoti šimtus milijonų | Verslo žinios

Šiemet kaip niekad aktyviai nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pirko teritorijas naujiems projektams. Tai lėmė įvairios priežastys, o labiausiai – rinkos aktyvumas. Jeigu niekas nesujauks verslo planų, jau kitais metais Vilniuje turėtų pradėti kilti projektai, kuriuose numatyti tūkstančiai butų, o investicijos sieks šimtus milijonų.

Suskaičiuoti tiksliai, kiek, ko ir už kiek plėtotojai galės statyti įsigytose teritorijose, sudėtinga. Dalis jų savo planų nekomentuoja, dalis tik šviežiai baigė sandorius ir turės keisti teritorijų planavimo dokumentus.

Vien pagal anonsuotus planus jau galima suskaičiuoti, kad verslininkų planuose kone 6.800 butų ir bent 80.000 kv. m komercinių pastatų. Dalies jų statybos prasideda jau šiemet, tačiau daugiausia naujienų laukia 2022 m., jei projektai nestrigs savivaldybės koridoriuose.

Šiemet aktyviausiai naujas teritorijas pirko NT plėtros bendrovės „Darnu Group“, „Citus“, „Bonava Lietuva“, „Baltic Asset Management“.

Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į įdomią tendenciją, kad pajėgesni plėtotojai vis dažniau įsigyja didesnių teritorijų, kuriose gali statyti ne 100–300, o 500–900 butų, taigi ne tik išplėtoti vientisą kvartalą, taip sukurdami pridėtinę vertę pirkėjams, bet ir užsitikrindami darbo ilgesniam laikotarpiui. Anksčiau itin dideli projektai buvo pavieniai, o dabar tokių sklypų portfeliuose turi „Darnu Group“, „Citus“, „Bonava Lietuva“, „Eika“, „Omberg“ ir t. t.

Nauji pirkiniai taip pat užprogramuos plėtrą Vilniaus rajonuose, kuriuose anksčiau tokių intensyvių statybų nebuvo. Pavyzdžiui, susumavus naujus įsigijimus ir ankstesnius planus, vien Visoriuose norima statyti apie 1.200 butų arba, įvertinus „Darnu Group“ įsigytą turtą ir „Galio Group“ pradėtą projektą, prie Vingio parko, skirtinguose Neries krantuose, turėtų iškilti daugiau nei 1.500 butų.

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Šaltinis: vz.lt

Nuotrauka: VŽ koliažas