Seimo komitetas: turto vertintojų veiklą turi reguliuoti pati bendruomenė | Verslo žinios

Vyriausybei nuo 2025 m. atsisakius turto vertintojų licencijavimo tuo turėtų rūpintis nauja profesinė įstaiga, tačiau tai privaloma numatyti Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatyme.

Tai siūlančiai Luko Savicko, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario, parengtai išvadai trečiadienį bendru sutarimu pritarė Seimo Ekonomikos komitetas.

„Mes pasirinkome vidurio kelią – judėti link savivaldos ir leisti patiems Turto vertintojų rūmams nusistatyti kriterijus ir reguliuoti veiklą. Mes manome, kad savireguliacija yra būtina ir kad tai įvyktų, reikėtų numatyti įpareigojimą Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatyme“, – teigė komitete savo išvadą pristatęs L. Savickas.

Jo nuomone, be aiškaus įpareigojimo, vertintojų institucija neatsiras.

Tauras Antanas Tupinis, Lietuvos turto vertintojų asociacijos prezidentas, taip pat sako palaikantis tokią nuostatą. Anot jo, tai reikštų vienodus standartus ir kokybišką paslaugą.

„Mūsų akimis, ta kryptis yra racionalesnė, nuoseklesnė nei visiškas liberalizavimas. Norime, kad sektoriuje neatsirastų dvigubi vertinimo standartai, nebūtų suskaldyta bendruomenė ir kad vartotojai gautų kokybišką paslaugą“, – komiteto posėdyje sakė T. A. Tupinis.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: BNS

Nuotrauka Juditos Grigelytės (VŽ)

Šaltinis: vz.lt