Sklypų rinkoje šiemet tikisi atokvėpio: reikia baigti statyti, kas pradėta | Verslo žinios

Pernai didelio dėmesio iš plėtotojų, ieškančių sklypų plėtrai Vilniuje, sulaukė Šnipiškės, kur, analitikų vertinimu, ateityje dėl laisvo sklypo gali tekti pakovoti nagais ir dantimis. Vis dėlto šiemet didelio teritorijų pirkimo bumo nesitikima.

Irmantas Kizala, NT agentūros, veikiančios prekės ženklu „Capital“, brokeris, skaičiuoja, kad 2021 m. Vilniuje įvyko apie 200 sandorių, kai buvo investuojama į didesnius nei 13 a ploto sklypus vystymui.

Tiesa, pačių sandorių buvo daugiau nei realiai nupirktų sklypų – kartais sklypą valdo daug bendraturčių, iš kurių investuotojai išpirkinėja sklypų dalis.

Brokerio surinktais duomenimis, daugiausia lėšų, 29 mln. Eur, pernai investuota į sklypus Šnipiškėse, 17 mln. Eur – Justiniškėse, po maždaug 14,5 mln. Eur – Gulbinuose ir Pilaitėje, dar 11 mln. Eur – Fabijoniškėse.

Kirtimuose ir Liepkalnyje, kurie buvo vieni lyderių pagal juose įsigytą teritorijų plotą, investuota atitinkamai tik 3,8 ir 2 mln. Eur, nes 1 a kaina čia buvo kur kas mažesnė nei kituose mikrorajonuose.

Kalbant apie gyvenamosios-komercinės paskirties sklypų sandorius, daugiausia statybų numatoma Pilaitėje (nupirkti 24 sklypai), Justiniškėse-Buivydiškėse aplink vakarinį aplinkkelį (16), Gulbinuose (16), Šnipiškėse (12).

Tomas Sovijus Kvainickas, NT paslaugų bendrovės „Inreal“ investicijų ir analizės vadovas, vertina, kad pernai iš plėtotojų daugiausia žvilgsnių teko ne tik Šnipiškėms, bet ir Markučiams.

„Iš jų laukiama daugiausia veiksmo. Nekalbu apie Pilaitę, Pašilaičius, periferinius mikrorajonus, kurie tikrai dar ilgą laiką susilauks dėmesio. Ten sąlyginai nebrangi žemė, kurioje galima pasiūlyti būstą mažesne kaina pirkėjams, kurių perkamoji galia yra ribota“, – VŽ komentuoja T. S. Kvainickas.

„Pašilaičiai, Pilaitė – šios dvi teritorijos dar ilgą laiką bus plėtojamos, ten dar yra laisvos žemės“, – priduria jis.

Arčiau miesto centro jis išskiria Kareivių g., turinčią „gamtinį karkasą“, o joje numatyta plėtoti didesnės apimties projektus.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Šaltinis: vz.lt

Nuotrauka: VŽ koliažas / Irmantas Kizala, „Capital“ brokeris / Tomas Sovijus Kvainickas, NT paslaugų „Inreal“ investicijų ir analizės vadovas.