Jei viešąjį sektorių paliestų naujoji krizė, pasekmes pajaustume visi | Delfi.lt interviu

Ugnė Karaliūnaitė | Delfi.lt

Lietuvoje paskelbus karantiną dalis gyvenimo šalyje sustojo. Visgi ne visi darbai apmirė. Vilniuje ir toliau vykdomi statybų ir miesto erdvių atnaujinimo projektai, kurie kol kas nestoja, tačiau ateitis, kaip ir daugelyje sričių, neaiški.

Naujų darželių ir mokyklų statybos, ugdymo įstaigų atnaujinimo darbai, poliklinikų remontai, viešų erdvių tvarkymas ir infrastruktūros plėtra. Sostinės viešųjų infrastruktūrų projektų valdymo ir statybos techninės priežiūros paslaugas teikiančios bendrovės „Vilniaus vystymo kompanijoje“ šiuo metu vykdomi beveik 200 projektų. Įmonės direktorė Rasa Čeponytė tikina, kad darbai toliau vyksta ir per karantiną, tačiau kai kurie gali būti laiku nebaigti dėl nenumatytų priežasčių. Apie tai interviu portalui Delfi pasakoja pašnekovė.

– Jūsų vykdomų projektų Vilniuje sąraše daugiau nei 170 projektų. Kurie iš jų, Jūsų nuomone, patys svarbiausi ir kam turėtų būti skirtas didžiausias dėmesys?

– Dažnai mūsų projektai, kurie sulaukia daugiausia visuomenės susidomėjimo, būna sezoniniai. Pavasarį įdomiausi darbai – viešųjų vietų tvarkymas. Kai tik pagerėja oras, tiek vilniečiai, tiek miesto valdžia nori, kad būtų kuo daugiau sutvarkytų skverų ir parkų. Žinoma, tai ir matomiausi darbai, pavyzdžiui, Neries krantinė. Artėjant rudeniui suaktyvėja dėmesys mokykloms ir darželiams, jų renovacijai. Šiuo metu vykdome du didžiulius projektus – tai Gabijos gimnazijos priestatas ir Balsių mokyklos statybos. Tai teritorijos, kur gyvena daug vaikų ir patekti į ugdymo įstaigas yra didelės eilės. Nors sutartys su rangovais yra šiek tiek tolimesniam terminui, mes planuojame jas atidaryti jau šią rugsėjo 1 d.

Visą straipsnį skaitykite Delfi.lt portale ČIA.

Nuotrauka: Gabijos gimnazijos priestato statybos / Vilnius.