Naujų butų pardavimai Vilniuje sustojo, bet plėtotojai nepraranda optimizmo | 15min.lt apžvalga

Autorius: Izabela Kuzmicka, Evelina Povilaitytė (BNS) | 15min.lt

Naujų būstų pardavimai Vilniuje šiuo metu visai sustoję, tačiau nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai viliasi, jog greitai galės grįžti į įprastą ritmą. Pirmojo ketvirčio pirminės būsto rinkos pardavimai buvo pakankamai aktyvūs, tačiau analitikai prognozuoja, jog antrojo ketvirčio rodikliai bus prastesni, rinka nebus aktyvi.

Įprastai ketvirčio pabaigoje skelbę preliminarių butų pardavimo sutarčių statistiką, dabar NT plėtotojai šią informaciją teikia vangiau. Vis dėlto jie pripažįsta, kad kovą pardavimai buvo gerokai mažesni nei pernai, o balandį ir visai sustojo. NT plėtros bendrovė „Hanner“ pirmąjį ketvirtį susitarė dėl 260 būstų pardavimų – beveik dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu (134). Tačiau bendrovės valdybos pirmininkas Arvydas Avulis sako, jog jau balandį situacija visiškai kitokia. „Per balandį situacija yra visiškai kardinaliai pasikeitusi. Šiuo metu pardavimai yra praktiškai sustoję, balandžio mėnesis yra nulinis“, – BNS sakė jis.

„Galima buvo tikėtis, kad kažkas kažkada sustos arba sugrius, reikėjo ruoštis tam tikram sunkmečiui, tai mes jam pasiruošėme. Aišku, šis sunkmetis nėra toks, kokio tikėjomės, bet nėra ir kad kažkas mus užklupo visiškai netikėtai“, – pridūrė jis. Anot A.Avulio, bendrovė tęsia pradėtus projektus, o naujus pradės vėliau nei planavo. „Šiuo metu Vilniuje statome apie 800 butų, iš kurių virš 500 turime preliminarių sutarčių. Mes turime įvykdyti įsipareigojimus klientams, tai tas statybas tikrai užbaigsime. Dėl naujų projektų, tai tiesiog stebėsime rinką ir jų pradžią galbūt atidėsime vienam ar kitam mėnesiui“, – sakė jis.

NT plėtros bendrovės „Darnu group“ pardavimų direktorius Mantas Umbrasas BNS sakė, jog per ketvirtį butų pardavimai augo, tačiau konkrečių skaičių neįvardijo.

„Pirmąjį ketvirtį „Paupyje“ pardavėme dvigubai daugiau butų nei pernai tokiu pat laikotarpiu. Per kovą – dvigubai mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais“, – BNS sakė jis.

Anksčiau skelbtais duomenimis, 2019 metų sausį-kovą bendrovė buvo sudariusi 63 sutartis dėl butų kvartale „Paupys“ pardavimo. NT plėtros bendrovės „Citus“ Investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis teigia, kad įmonė šiuo metu aktyvius pardavimus yra sustabdžiusi. Pernai tokiu metu „Citus“ buvo pasirašiusi 107 sutartis. „Šiuo metu rezultatai prioritetinę vietą visiškai užleidę kitiems dalykams – intensyviai dirbame, kad įgyvendintume įsipareigojimus klientams vystomuose projektuose, pergalvojame procesus, kad galėtume efektyviau aptarnauti mūsų būsto pirkėjus“, – BNS sakė jis.

Visą straipsnį skaitykite 15min.lt portale ČIA.

Nuotrauka: Arvydas Avulis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.