LTVA saugumo rekomendacijos vertintojams dėl turto apžiūrų | Saugokime vieni kitus

LTVA, atlikusi turto vertintojų ir asistentų apklausą, pastebėjo, jog vertintojai, siekdami užtikrinti savo pajamų tvarumą ir išsaugoti darbo vietas, klientus bei siekdami įvykdyti savo įsipareigojimus, karantino laikotarpiu yra priversti įgyvendinti pilnavertišką turto vertinimo procesą, įskaitant turto apžiūras.

LTVA raštu kreipėsi į AVNT bei LR Finansų ministeriją prašydama pateikti saugaus turto vertinimo gaires.

 

Siekdami užtikrinti Jūsų, Jūsų artimųjų bei paslaugų užsakovų saugumą bei užkirsti kelią bet kokiam COVID-19 plitimo scenarijui, rekomenduojame:

  1. Turto vertinimo ir apžiūros procese visapusiškai užtikrinti savo bei klientų saugumą: laikytis saugaus rekomenduojamo socialinio atstumo, užsitikrinti, kad apžiūrimame objekte nėra ir nebuvo karantinuojami galimai COVID-19 užsikrėtę asmenys, dėvėti apsaugines priemones (kaukes, vienkartines pirštines, antbačius ir pan.), vengti žmonių susibūrimų, kai dalyvauja daugiau nei du asmenys.
  2. Remiantis Visuomenės sveikatos centro ir SAM rekomendacijomis, LTVA pataria už paslaugas neimti grynųjų pinigų, atlikti dažną rankų ir, kur reikia – paviršių, dezinfekciją. Dokumentus siųsti ir pasirašyti kvalifikuotais elektroniniais parašais, neimti ir neperduoti jų tiesiogiai į rankas. Vengti bet kokio galimo kontakto su kostinčiais ar karščiuojančiais asmenimis.
  3. Žemiau pateikiame rekomenduojamus užduoti klausimus vertinimo paslaugų užsakovams prieš tai, kai pas juos vykstama turto apžiūrai. Šie klausimai yra parengti siekiant maksimaliai užkirsti kelią bet kokiam COVID-19 plitimui.
  • Ar per paskutines 14 dienų kur nors keliavote už Lietuvos ribų (išvykote arba parvykote)?
  • Ar per paskutines 14 dienų kur nors už Lietuvos ribų keliavo (išvyko arba parvyko) bet kas iš Jūsų šeimos narių, su kuriais gyvenate?
  • Ar šiuo metu arba per paskutines 5 dienas patyrėte arba kas nors iš Jūsų artimųjų patyrė bet kokių į gripą panašių požymių: karščiavimas, kosulys, oro trūkumas, sunkumas kvėpuojant, užgulta nosis?

Jeigu bent į vieną iš klausimų vertinimo paslaugų užsakovas atsakė teigiamai, primygtinai nerekomenduojame su juo turėti bet kokio socialinio kontakto.

4. Visais atvejais prašome elgtis taip, kad maksimaliai būtų užtikrintas Jūsų ir aplinkinių saugumas bei užkirstas kelias COVID-19 plitimui.

 

LTVA primygtinai prašo turto vertintojų ir jų asistentų atsiakyti bet kokių nereikalingų išvykų iš namų ar biuro, taip sumažinant bet kokią galimybę toliau plisti COVID-19.

Dėkojame už Jūsų atsakingą požiūrį!