Naujų automobilių pirkėjai šluoja likučius iš salonų | Verslo žinios

  • Reeksportas vėl sunyko iki natūralaus, kelių automobilių per mėnesį siekiančio lygio.
  • Geriausius rezultatus pasiekę prekybininkai pasakoja apie „atsikimšusius tiekimo kamščius“.
  • Elektromobilių registracija išlaiko triženklį augimą.

Karo Ukrainoje šokas tik trumpam sustabdė prekybą, atsisakytus automobilius tuojau pat išgraibsto nenorintys laukti eilėse, o prekybos rezultatus ir toliau lemia gamintojų tiekimo pajėgumas.

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, 2022 m. kovą Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1 kategorijų) registravimas sumažėjo 24,5%, iki 2.623 vnt. 2021 m. kovą šalyje buvo įregistruoti 3.476 automobiliai.

2022 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso įregistruoti 7.274 nauji lengvieji automobiliai, t. y. 15,6% mažiau nei atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais (8.623 vnt.).

VŽ kalbinti gamintojų atstovai pasakoja, kad mėnesio pradžioje akivaizdžiai pasijuto Rusijos invazijos Ukrainoje sukeltas šokas. Prekybos salonai kurį laiką buvo ištuštėję, kai kurie pirkėjai atsisakė savo užsakytų ir jau atvežtų automobilių, kuriuos kaip mat susirinko nenorintieji kelis mėnesius laukti savų užsakymų.

Maždaug per porą savaičių pirkėjai sugrįžo ir pardavėjai vėl pasakoja apie impulsyviai perkamus paskutinius salonuose turėtus automobilius.

Vėl sunyko reeksportas

Visuotinai priimamą formalią registracijos statistiką vėl pastebimai koreguoja faktas, kad 2021 m. kovą iš Lietuvos buvo reeksportuota beveik 600 šalyje laikinai įregistruotų naujų mašinų. Todėl vidinėje rinkoje liko maždaug 2.900 automobilių, kas maždaug 10% viršija šių metų kovo rezultatus.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Linas Butkus

Šaltinis: vz.lt