Sandėlių badas Vilniuje: pasirinkimo nėra, bet planuojantys į priekį dar kažką rastų | Verslo žinios

  • Daugiau pasiūlos tikimasi šių metų pabaigoje.
  • Statybų brangimas pernai pristabdė dalį projektų.
  • Dėl nuomos kainų išlošė nuomininkai, bet ne plėtotojai.

Skubiai didesnių sandėlių sostinėje ieškančioms įmonėms savo plėtros planus gali tekti laikinai atidėti – laisvų objektų, į kuriuos būtų galima įsikelti tuoj pat, praktiškai nėra. Rinkos dalyviai ramina, kad tokia situacija laikina.

NT paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“ skaičiuoja, kad paskutinį 2021 m. ketvirtį Vilniaus sandėlių rinka išaugo 16.200 kv. m, o metų pabaigoje buvo statoma per 91.700 kv. m ploto patalpų, iš kurių daugiau nei 81% – spekuliacinės. T. y. dėl jų nuomos sutartys dar nesudarytos.

Suplanuotų objektų galėtų būti ir daugiau, bet, kaip teigia Regimantas Kacevičius, bendrovės partneris, šiuo metu trūksta sklypų, tinkamų naujiems projektams, todėl kai kurie plėtotojai yra priversti bent kažkiek nukelti savo planus.

Pasiūlai vis dar viršijant paklausą, taip pat pastebimas pagal užsakymą ruošiamų (angl. „build-to-suit“) projektų pagausėjimas.

„Vilniuje, žiūrint į objektus, kurie pabaigti arba statomi, jie jau pilnai išnuomoti“, – teigia R. Kacevičius.

Panašios situacijos laukiama ir šiemet. Anot „Colliers“, nuomininkams, turintiems skubių plėtros poreikių, esą teks tenkintis brangesnėmis patalpomis keliuose mažesniuose projektuose, o sutartis pasirašyti 2023 m.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.

Šaltinis: vz.lt

Nuotrauka: VŽ koliažas / Regimantas Kacevičius / Vytis Kapočius / Laurynas Kuzavas.