Seime pritarimo sulaukusi būsima Jungtinė vertintojų asociacija kelia abejonių verslui | LRT

Vyriausybei ruošiantis 2025 metais atsisakyti privalomo turto vertinimo licencijavimo, šią funkciją turėtų perimti naujai steigiama Jungtinė vertintojų asociacija. Tačiau verslo atstovai abejoja, ar tokią organizaciją įmanoma sukurti.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį bendru sutarimu pritarė Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymo pataisoms.

Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad pagal pataisas turto vertintojų kvalifikacijos suteikimo funkcija tektų naujai Jungtinei vertintojų asociacijai.

„Ši funkcija rūpintis kvalifikacijos klausimais tenka Jungtinei vertintojų asociacijai, tai yra savivaldos. Siūlome, kad ji būtų savanorišku principu, bet suprantame, kad visi turto vertintojai, norėdami veikti kaip turto vertintojai, jie turėtų įgyti šioje vertintojų asociacijoje kvalifikaciją“, – trečiadienį komiteto posėdyje sakė M. Lingė.

Anot jo, į naują organizaciją turėtų kreiptis visi kvalifikacijos siekiantys vertintojai, nepriklausomai nuo to, ar jie yra asociacijos nariai, ar ne.

„Nepriklausomai, ar jie būtų nariais, ar nebūtų nariais, vistiek kvalifikacijos pažymėjimą galėtų išduoti tiktai Jungtinė vertintojų asociacija“, – teigė M. Lingė.

Verslas abejoja dėl naujos asociacijos

Verslo atstovai sako, jog dar neaišku, kaip pataisos bus įgyvendintos.

„Turto vertintojų nuomonė buvo išgirsta (…) Dėl Biudžeto ir finansų komiteto pasiūlymų turime tam tikrų nuogąstavimų. Savivaldos savireguliavimo modelis statomas savanoriško pamato ir dėl to kyla klausimas, ar iš tikrųjų tokia struktūra susikurs“, – komitete sakė T. Tupinis.

Jis baiminasi, ar šiuo metu Lietuvoje veikiančios ir konkuruojančios turto vertinimo asociacijos susitars dėl naujos organizacijos steigimo.

„Tos trys asociacijos turi bendrus tikslus, tačiau jos yra trys ir natūralu, kad jos yra skirtingų tarptautinių organizacijų nariai, jos yra tarpusavyje konkuruojančios asociacijos ir a priori daryti prielaidą, kad šios asociacijos susitars, na, yra drąsu. O jeigu ne?“ – klausė T. Tupinis.

 

Visą apžvalgą galite skaityti „LRT.LT“ portale ČIA.

Straipsnio autorius: Valdas Pryšmantas, BNS

Nuotrauka: Nekilnojamasis turtas / J. Stacevičiaus / LRT

Šaltinis: LRT.LT