Sparčiai augusioms Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkoms bus nelengva susitaikyti su artėjančiais iššūkiais | Ober-Haus apžvalga

Po dar vienų rezultatyvių metų Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkoje, 2020 metų pradžioje pasaulį supurtė įsisiūbavusi koronaviruso pandemija, tad į šiuos metus įžengėme su dvejopomis nuotaikomis. Žiūrint į įvairius iššūkius, su kuriais susiduria šiandieninis pasaulis, Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinka tikrai negali likti nuošalyje ir išgyvens tiek neigiamus, tiek teigiamus pokyčius kartu su globaliomis rinkomis.

  • Baltijos šalių sostinės į 2020 metus žengia su gausia naujo būsto pasiūla
    Ir čia labiausiai išsiskiria Lietuvos sostinė, kurioje plėtotojai per metus planuoja pastatyti apie 5.200 butų daugiabučiuose. Taline 2020 metais planuojama užbaigti apie 3.000 butų, o Rygoje šiek tiek daugiau nei 2.500 butų statybas. Atsižvelgiant į dabartinę pandemijos sukeltą situaciją ir rinkoje tvyrantį neapibrėžtumą, labai tikėtina, kad šių metų eigoje dalis plėtotojų patys pakoreguos arba bus priversti atidėti savo plėtros planus vėlesniam laikotarpiui.
  • Atsigaunantis Rygos biuro patalpų sektorius gali būti pristabdytas
    2019 metais Rygos rinką papildė beveik 56.000 kv. m naujo biurų ploto (Vilniuje – apie 66.000 kv. m, o Taline – 20.000 kv. m). 2020–2021 metais Latvijos sostinėje turėtų būti baigtos daugiau nei 70.000 kv. m ploto biurų statybos. Tačiau Ryga 2020 metų pradžioje iš karto susiduria su dviem iššūkiais: gausiu momentiniu pasiūlos šuoliu ir visai šalies ekonomikai grasinančia koronaviruso pandemija. 2019 metais Rygoje reikšmingai ūgtelėjęs modernių biuro patalpų plotas per metus padidino laisvų biuro patalpų lygį nuo 4,5% iki 8,5%. Panaši situacija 2019 metais buvo fiksuojama ir Kaune, kur reikšmingai išaugęs naujų biuro patalpų plotas padidino laisvų patalpų lygį iki dviženklio skaičiaus. Šiuose miestuose rinkai prireikia daugiau laiko norint pilnai įsisavinti gausią pasiūlą nei, pavyzdžiui, Vilniuje ar Taline.

Interaktyvus leidinys (anglų kalba) – ČIA.

Išsami informacija lietuvių kalba: 2020-04-OH_Baltijos šalių sostinių NT rinkos apžvalga-bustas-biurai.

Šaltinis: Ober-Haus.