Vilniaus biurų rinkoje numato galimą kai kurių naujų projektų vėlavimą | 15min.lt apžvalga

Pastaruosius metus vidutinis Vilniaus biurų vakansijos rodiklis siekė apie 3 proc. ir buvo vienas mažiausių Europoje. Žemas rodiklis skatino vis daugiau NT vystytojų orientuotis į biurų plėtrą Vilniuje, o nuomininkus sudarinėti sutartis į priekį, dar neiškilus verslo centrams. Netikėtas posūkis biurų rinkoje – pandemija ir karantinas – pakoregavo vystytojų ir nuomininkų nuotaikas bei analitikų prognozes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak „Newsec“ analizės ir tyrimų grupės vadovo Baltijos šalyse Mindaugo Kulboko, pastaruosius 5 metus biurų vystytojai rinkai kasmet pasiūlydavo apie 70 tūkst. kv. m modernaus biuro ploto. Panašiai tokiam plotui buvo sudaroma ir nuomos sutarčių, todėl vakansija išlikdavo stabiliai žema ir siekdavo apie 3 proc. „Įsibėgėjus vystytojams, iki 2020 m. pabaigos Vilniaus biurų rinka pasipildys 115 tūkst. kv. metrų. Tuo tarpu rinka, jei karantinas neužsitęs ilgiau, ir toliau bus pajėgi įsisavinti panašų skaičių kaip anksčiau, t. y. 70 – 80 tūkst. kv. m biurų ploto per metus, tad šiais metais gali likti apie 25 – 35 tūkst. kv. m naujo biuro ploto, kuris padidins vakansijos rodiklį“, – teigia M. Kulbokas.

Anot jo, 2020 m. vidutinė vakansija Vilniuje ūgtels iki 8 proc. Minėta vakansija priartės prie Europos vidurkio ir vis dar išliks sveiku rinkos rodikliu – nors biurų pasiūla išaugs, bet tai neturės didelės įtakos nuomos kainų pokyčiams.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

 

Šaltinis: 15min.lt.

Nuotrauka: Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Vilnius per karantiną.