LTVA apklausos duomenys: renovacijos įtaka turto kainai bei nuolaidų dydžiai pardavimo ir nuomos sandoriuose

Pasiūlos nuolaida

Įprasta, kad skelbiama turto pardavimo arba nuomos kaina būna aukštesnė nei vėliau sutarta pirkimo – pardavimo ar nuomos sandorio suma. 2016 m. lapkričio 18 d. buvo atlikta 59 atestuotų turto vertintojų bei vertintojų asistentų apklausa, kurios rezultatai patvirtina išsakytą teiginį. Siekiant atnaujinti informaciją dėl galimų rinkos pokyčių, pakartotinė apklausa buvo atlikta 2019 m. spalio 11 d.

Apklausoje dalyvavo 61 atestuotas turto vertintojas bei asistentas. Išsami informacija apie respondentus, jų kvalifikaciją, nekilnojamojo bei kilnojamojo turto profesinę patirtį bei jų atsakymus saugoma LTVA archyve.

Apklausos dalyvių buvo paprašyta įvardinti tipinę nuolaidą turto pardavimo bei nuomos atveju. Pažymėtina, kad rinkoje yra galimi ir išskirtiniai atvejai, kuomet pardavėjas skuba parduoti savo turtą ar subjektyviai vertiną savo turto savybes, kas lemia tiek mažesnę, tiek didesnę nei įprasta pasiūlos nuolaidą.

Apklausos rezultatų ataskaitą rasite čia: 2019-LTVA apklausos rezultatai-Pardavimas ir nuoma.

 

Renovacijos įtaka turto kainai

Nepaisant to, kad nekilnojamasis turtas pasižymi ilgaamžiškumu, jo patrauklumas rinkoje priklauso ne tik nuo jo savybių turto sukūrimo (pastatymo) dieną ir nuo to kaip šios savybės yra išlaikytos bet ir pokyčių statybos technologijose bei pačioje NT rinkoje. Geros būklės pastatas su pasenusia šildymo sistema, mažesne šilumine varža ar pasenusia fasado apdaila įprastu atveju yra mažiau patrauklus nei analogiškoje vietoje esantis pastatas. Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos paramos dėka renovuojant daugiabučius gyvenamuosius pastatus rinkoje padaugėjo butų, esančių renovuotuose pastatuose.

Siekiant nustatyti renovacijos įtaką nekilnojamojo turto kainai (pardavimo bei nuomos atveju) buvo atlikta atestuotų turto vertintojų apklausa. 2019 m. spalio 11 d. apklausoje dalyvavo 58 atestuoti turto vertintojai bei asistentai. Išsami informacija apie respondentus, jų kvalifikaciją, nekilnojamojo bei kilnojamojo turto profesinę patirtį bei jų atsakymus saugoma LTVA archyve.

Apklausos dalyvių buvo paprašyta įvardinti tipinį kainos pokytį renovuoto turto pardavimo bei nuomos atveju.

Apklausos rezultatai pateikiami čia: 2019-LTVA apklausos rezultatai-Renovacijos įtaka.