Antrinei būsto rinkai sugrįžus į priešpandeminį lygį, ant žemės leidžiasi ir NT savininkai, pirkėjams nesutinkant mokėti dabartinių kainų. Tikimasi ir didesnių korekcijų, tačiau kai kurie objektai užkeltą vertę gali išlaikyti.
Spalį didžiausias senos statybos butų kainų augimas nuo metų pradžios fiksuotas sostinės Pilaitėje (12,7%), kai Klaipėdos senos statybos rajonuose toliau nuo centro butai pigo 0,3%, skaičiuoja nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „1Partner LT“.
Įmonės duomenimis, spalį, palyginti su rugsėju, Vilniuje vidutinė butų kaina augo 0,2%, Kaune – 0,4%, o Klaipėdoje sumažėjo 1,5%.
Per metus Vilniuje vidutiniškai butai brango 12,7%, iki 1.954 Eur/kv. m, Kaune – 12,7%, iki 1.342 Eur/kv. m, Klaipėdoje – 3,6%, iki 1.235 Eur/kv. m.
Pasak Viktoro Račkovskio, „1Partner LT“ direktoriaus, spalį butų rinka didžiuosiuose miestuose judėjo skirtingomis kryptimis.
„Baimės dėl šildymo sezono, kylančių palūkanų normų ir aukštos infliacijos labiausiai paveikė uostamiesčio rinką. Vilniuje ir Kaune, nors ir pastebimai sulėtėjo, išliko nežymus kainų kilimas. Greičiausiai tai yra tam tikras šių rinkų nevienodų fundamentalių rodiklių atspindys“, – tikina V. Račkovskis.
Anot jo, Vilnius ir Kaunas išlaiko teigiamas demografines tendencijas, sparčiau kyla gyventojų pajamos, todėl neva ir būsto rinka demonstruoja didesnį atsparumą.
„Tikėtina, kad artimiausiu metu Vilniuje ir Kaune butų kainų kreivė aiškesnės krypties neįgaus ir metus užbaigs panašiame lygyje, o Klaipėdoje tikimybė, kad kainos gali toliau mažėti, išlieka nemenka“, – mano V. Račkovskis.
Visą apžvalgą galite skaityti „Verslo žinios“ portale ČIA.
Straipsnio autorius: Lukas Blekaitis
Nuotrauka: Juditos Grigelytės (VŽ)
Šaltinis: vz.lt